Черкаси

94 хвилин - Україна - 2018

Статус Завершений

Рейтинг

Кінокритиків: 9, Глядачів: 6.5

Формат Фільм

Категорія Повнометражний ігровий

Жанр ДрамаВоєнний

Виробник MKK Film ServiceІнтер Медіа Груп

Дистриб’ютор Multi Media Distribution

Режисери-постановники Тимур Ященко

Сценаристи Тимур ЯщенкоРоберт Квільман

Оператори-постановники Юрій Дунай

Художники-постановники Олексій Величко

Композитори Антон Байбаков

Звукорежисери Фарід МбайдінСергій ПрикащиковАльона Смикова

Режисери монтажу Олександр ЧорнийВіктор Онисько

Художники з костюмів Дарина Кочнєва

Художники із гриму Марія Пілунська

Режисери Дар'я Лукашенко

Кастинг директори Наталія Борових

Продюсери Марта ЛотишІрина Клименко

Актори 1-го плану Євгеній ЛамахДмитро СоваРоман СемисалОлег ЩербинаРуслан КовальВадим ЛялькоЄвген АвдєєнкоОлесь Каціон

Актори 2-го плану Максим ЗапісочнийСергій ДетюкДмитро ГавриловТимур АслановОлександр ЛаптійОлександра Богна Ященко-РодзікОлег КарпенкоРоман ФедосєєвМикола ШкуратовськийГригорій БаклановОлександр ЄфименкоМихайло ВоскобойнікДмитро ЗайченкоАнтон ТолмачевШандор КишВлад СлічнийОлександр ЧумашовКатерина Сари-Юр'єваДаша ЛегейдаМикита СторожковІгор МарусякВіталіна БіблівОрест ГардаВалерій АстаховАліса ЛукшинаМихайло МальцевСергій СавчукВадим МельникДенис МиколюкВадим ДрангойДенис ТрубчаниновОлег СамойловАнтон БілийМикита ЛитвинВіталій ВишневськийДенис БородінОлег Ігнатьєв (II)Юрій СелінМикита КлюшниковДенис ПройдисвітЛілія АверинаОлександр ЗятьковСергій КравчукДмитро НемановМихайло СахаровСергій ЗверьковСергій БезсмертнийІгор ТимошенкоОлег ІвановЮрій ІвановМикола СофроніПетро ДудишСергій КуємжиІван БончевВіталій ЗеленковОлександра БлажкоІрина РибоченкоЛілія АверкинаВіталія СтепановаАнна ЛеоноваАнна ОганесянМарія РаневськаЮлія СазоноваМарія КошикЮліана ПеноваВікторія ВайнерманІнна КетоваАнастасія ТищенкоДарія ОвчинниковаКатерина ХолмогороваЛюдмила ГривнакМаксим Руденко

Рік створення 2018

Країна Україна

Мова УкраїнськаРосійська

Світова прем’єра 16 липня 2019

Прем’єра в Україні 16 липня 2019

Прокат в Україні з 27 лютого 2020

Бюджет ₴ 39 841 862

Бокс офіс Україна (за весь період) ₴ 6 490 729

Глядачі в кінотеатрах 73428

Мишко та Лев хлопці з українського села. Вони з різних причин опиняються на воєнному кораблі ВМС України «Черкаси», дислокованому в порту кримського озера Донузлав, під час подій на Майдані 2014 року. У той час, коли екіпаж тральщика «Черкаси» проходить навчання, президент Янукович втікає з України, а Крим захоплюють «зелені чоловічки». Починається окупація Кримського півострову. Корабель повертається на базу, але порт вже втрачений. «Черкаси», разом з іншими кораблями українського флоту, заблокований в озері Донузлав – шлях до моря перекритий затопленими судами. Українські кораблі здаються один за одним, лише екіпаж «Черкас» чинить опір і продовжує відважну, хоч і безнадійну, боротьбу з ворогом.

Фільм засновано на реальних подіях.

Більше
Рецензія
«Ми будемо чинити опір» Уже завтра у вітчизняному кінопрокаті стартує воєнна екшн-драма «Черкаси». Це дебютна стрічка режисера Тимура Ященка про події березня 2014 року, на початку анексії Криму. Тоді мінний тральщик «Черкаси», заблокований у бухті Донузлав, три тижні мужньо чинив опір російським окупаційним військам, і був останнім з 9 українських кораблів, хто не спустив державний прапор. Вперше у вітчизняній історії кінематограф звернувся до теми ВМС України. Також уперше в художньому фільмі розповідається про те, що відбувалося в Криму в ті часи. Коли ми чуємо визначення «воєнний фільм», то одразу уявляємо собі масу спецефектів, батальних сцен, пафосних діалогів/монологів і ще багато чого. У випадку цієї картини – все інакше: вона відрізняється простотою, чесністю та справжністю. Ці риси – всюди: від села, з якого родом головні герої, Мишко (Євген Ламах) і Лев (Дмитро Сова), до, власне, корабля «Черкаси». Через це в глядача складається враження документальності того, що він бачить. Завдяки співпраці з Воєнно-Морськими Силами України та Генеральним Штабом Збройних Сил України, а також консультуванню справжнього командира «Черкас» Юрія Федаша фільм набув ще більшої достовірності. Щоправда, боєздатність та грізність корабля у ньому була трохи занижена. Як неодноразово було зазначено режисером, це було зроблено для посилення драматургії в епізодах, де розвивалося протистояння з російськими військами. Багато уваги в «Черкасах» приділяється людським стосункам. Швидко іронічно-приязна комунікація українських і російських моряків змінюється на ворожнечу. Наші моряки постають перед нами прямолінійними, правдивими. Такі люди просто роблять свою роботу, нікого з себе не зображають, знають своє призначення. Вони розуміють, чим для них є Батьківщина. У фільмі присутня тема співпраці кримських татар із українцями, того, як вони ризикували, коли допомагали останньому українському кораблю в Криму. Коли тральщик залишився сам один, оточений ворогом, підтримка кримсько-татарського народу надавала йому наснаги. За реальними подіями екіпаж «Черкас» співав пісню «Воины света» гурту Brutto. Відео цього потрапило в мережу та викликало неймовірну реакцію користувачів. У стрічці це відео було відтворено, а композиція стає певним лейтмотивом стрічки. «Черкаси» - яскравий зразок патріотичного кіно, яке вкотре нагадує нам про силу й відвагу людей, які от уже майже 6 років протистоять російській агресії. Кожен із них робитиме це й надалі, бо, як співається в пісні «Чорна Гора», «я ніколи і нікому не віддам рідного дому». Надзвичайно рекомендую до перегляду!
Рецензія

Увійдіть для того, щоб залишити рецензію або коментар