Format Film
Category Full-length
Genre DramaHistorical
Production company INSIGHTMEDIA GROUPOdesa Film StudioTanaris Production
Distributor Svoie Kіno
Directors Oleksandr Denisenko
Screenwriter Oleksandr Denisenko
Director of photography (DOP) Oleksandr Krishtalovich
Production Designer Igor Filippov
Composers Myroslav Skoryk
Sound Directors Serhіy MovchanOleksandr LіbermanDmitro KonoplyanikOleh KulychicykiyMaksim Hladecykiy
Film editor Vіktor Malyarenko
Сostume designer Іnha Ghitnya
Makeup artists Larisa Sapanovich
Second Director Kiril HrishaІhor HnatenkoTaras Tkachenko
Operator Serhіy Smichok
Casting director Marina ІvanovaAyman Dghanetova
Producer Volodimir FіlіppovAndrіy SuyarkoAlla OvsiannikovaOleksandr Kovalenko (II)
Executive Producers Darіya Azіmova
Line Producers Andrii PolikashkinElymіra Іskakova
Leading actors Borys OrlovAknіiet OrintayYurіy ShulyhanHanna TopchіyOleksandr PogharsykiyOleg VoloschenkoRoman LutskyiBohdan BeniukAnastasіya ChudnaNurghuman Іhtimbaiev
Supporting Actors Volodimir DenisenkoDemesіn KadirbekAndrіy GhurbaNurghan SadibekovYevhen YuhnovecyHennadіy SkarhaVolodimir PіterovVolodimir LevicykiyOlesia HolubBohdan ParshakovOleksandr HalafutnіkVeronika ShostakІhor HeraschenkoVіktor RibchenkoRoman FedosieievMarina May-KuklіnaTetyana Parshakova-SakovsykaІhor HnatenkoYevhen ІvanovRoman YasinovskyiTimur AralovSerhiy VinokurovStanіslav HolopatyukOleksandr ІvanenkoVolodimir RomankoІnna ShmіhelyRostislav ІvanovZlata ShvecyMarina KlіmovaMaksim RighevolOleksandra BabіyPetro StashenkoAlybert SoldatovMihaylo ChertіlіnMikita BikanovYevhen MerkulovRoman CherkasMikola HladkiyOleksandr FomyukDmitro RudykoVladislav MalencovBoris TalykoYurіy ІvasyukBohdan LobodaSerhіy PopovDmitro SheykoDghamіly AsanNuketay MishbaievaShinar GhanisbekovaMedhat UmіralіievFіlіp VoloshinOleh PoltoracykihTetyana FosterKenes AzіmovAlіna KamalovaYaroslav ShinderAndrei SadovskiiVlad VerghbicykiySerhіy VelichkoYevhenіy BarabanovV'yacheslav PavlіohloMihaylo ZemsykiyVladyslav DmytrenkoSergii Bulka
Voice acting Mihaylo GhonіnYulіya PerenchukKaterina BashkіnaTamerlan BohatovDmitro BuzinsykiyDmitro BzenkoPavlo HolovVolodimir GhukHristina KiselyovaVіktorіya KulіnichYulіan KuhlevsykiyVіktorіya MoskalenkoSerhіy SolopayRoman SoloshenkoSerhіy KiyashkoRoman Kolodіy
Soundtrack Katya ChillyKyrylo BorodinMaria Khmelova
Creation year 2019
Country UkraineKazakhstan
Language UkrainianRussianKazakhPolish
Premiere in Ukraine 24 september 2019
Hire the world with 24 august 2020
Rental in Ukraine with 24 september 2020
Budget ₴ 44 110 000
Box office Ukraine (for all period) ₴ 532 510
Spectators in cinemas 5000
Awards
The story of the last 3 months of Taras Shevchenko's exile in Kazakhstan. That summer, the poet, exiled to military service in the Russian tsarist army, receives messages from friends in St. Petersburg: he was personally pardoned by Tsar Alexander II. However, the military leadership of the Novopetrovsk Fort is in no hurry to inform Taras and issue a decree on his release. Moreover, the secret agent from St. Petersburg is trying to do everything to keep the poet here forever.
Sign in in order to leave a review or comment
If you have any technical difficulties, please e-mail us at info@dzygamdb.com, or use Telegram by number +38(096)889-21-91
For advertising, please contact: ad@dzygamdb.com. Accommodation options see for link
В очікуванні свободи: рецензія на фільм “Тарас. Повернення”
Уявіть собі довготривалий серіал про Тараса Шевченка, де описано його життєвий шлях в подробицях. І ось глядач вмикає проміжну серію, де події розвиваються під час заслання “кобзаря” у Новопетровській фортеці на півострові Мангистау. Чому він там, хто його друг, а хто ворог, і чому в нього закохана кожна перша героїня історії – можна взнати лише з попередніх серій, які шукайте в біографічних очерках чи за лаштунками сценарію.
Оператор зосереджений на степових пейзажах Казахстану. Режисер – на негуманному армійському ладі російських військових, покаранні за втечу та сімейних кризах. Це робить заслання Шевченка фоном для подій, які вибудовують сюжет, а заявлене у назві повернення – неминучістю до всього, що відбувається.
Тарас медитує з перервами на поетичну рефлексію в тривожних видіннях і безперервно чекає. А всі жіночі зітхання, покарання та полювання на кроля – лише відтягують час до того самого моменту, коли човник відчалить.
Цікава участь у проєкті Романа Луцького, який і сам скоро предстане в ролі кобзаря, але із самурайським мечем замість листків поетичних чернеток. В “Тарасі. Повернення” поет також бігає та стрибає, і це справляє позитивне враження після звички споглядати скам’янілі портрети класика, але єдине, що дійсно має сенс за увесь фільм – сцена з огірком і діалогом про “я перед тобою ні в чому не винен”. Без епілогу для любовного трикутника та показових страждань другорядних героїв.
Кого і що грає Бенюк? Так само не зрозуміло, як і в нещодавній “Толоці”. За картину й без впізнаваних облич відмінно говорить її контекст створення, та непоганий сеттінг із зануренням в період кількох місяців з життя поета, але все руйнує передбачуваність фіналу, відсутність виразних діалогів та необхідної глибини, яка могла б бути здобута якщо не через драматургію, то через поезію та пояснення мотивації героїв.
Борис Орлов у ролі поета виглядає цілком органічно. Він дивиться повз жінок і ворогів постійно вдалечінь, змінюючи сакральні казахські степи та печери на аули та форт, і так по колу. Він чекає, і це – все, чим він зайнятий протягом стрічки.
Без контексту зйомок картина стає прозорим фантомом про бунтаря, об якого сама по собі розбивається будь-яка деспотія. Але найбільший провал стрічки здається якраз навмисним: якщо у фільмі в 90% діалогів використано російську мову, це не привід через правила кінопрокату знущатись над глядачем поверхневим дубляжем.
Мальовничі пейзажі та контур ідеї кінопроєкту – неодмінні плюси картини. Але їй скоріше судилося залишиться черговим позабутим етапом на шляху становлення українського кінематографу в пошуках самого себе. Глядач так і залишається в очікуванні свободи поета в кінематографічній площині, яка так “по-нолановськи” була попередньо заявлена.