Format Film
Category Full-length
Genre AdventureComedyAction movie
Production company Kristi filmsStar Media
Distributor B&H Film Distribution Company
Directors Roman Perfіlyiev
Screenwriter Roman Perfіlyiev
Director of photography (DOP) Dmitro Nedrya
Production Designer Dіana Todoratyieva
Composers Darіo Vero
Film editor Andrіy Hulyanich
Сostume designer Natalіya StepanieievaMarіya Dudar
Makeup artists Marіya Petrovsyka (II)
Second Director Alyona Іvanova
Operator Anhel Anhelov
Casting director Alla Samoylenko
Producer Yuri MinzyanovDmitro Mіnzyanov
Executive Producers Andrіy Harkusha
Line Producers Olyha Kovposha
Leading actors Roman LutskyiSerhіy StrelynikovKaterina SlyusarHen SetoYakiv TkachenkoAndriy MalinovychAndrіy BorisLі BerlіnsykaAndrіy Prihodyko
Supporting Actors Timur AralovVolodimir ZavalynyukMarіya KіmYurіy KoghuharovVіktor KoshevenkoDmitro KrezubVіktor LіschinsykiyOleksandr MіroshnichenkoKirilo NіkіtenkoІvan PіdhіrniyOleksandr PolychenkoVlad PoroghnіyFedіr RikovOleh RudenkoHristina UshicykaDmitro NhuenYurіy ChebotaryovDmitry Everdeen
Creation year 2020
Country Ukraine
Premiere in Ukraine 24 december 2020
Rental in Ukraine with 24 december 2020
Budget ₴ 27 070 000
Box office Ukraine (for all period) ₴ 1 949 025
Spectators in cinemas 21657
Awards
1844. Fleeing the persecution of the Emperor of Japan, a samurai enters the territory of Ukraine. By chance, he meets a young Taras Shevchenko, whom he decides to teach the techniques of traditional Japanese martial arts. Together, the heroes begin to fight for the freedom of the Ukrainian people.
Sign in in order to leave a review or comment
If you have any technical difficulties, please e-mail us at info@dzygamdb.com, or use Telegram by number +38(096)889-21-91
For advertising, please contact: ad@dzygamdb.com. Accommodation options see for link
Погані хлопці: рецензія на фільм «Безславні кріпаки»
Пригодницьке кіно про відчайдушних напарників у вестерн-самурайському сеттінгу з умовною Україною.
«Безславні кріпаки» лише на перший погляд повна Тарантіновщина. Якщо придивитися, то це типове олдскульне бі-муві 80-90 років, яке увібрало в себе жанри вестерну, тямбара, трешової комедії та екшну про джентльменів удачі. А від режисера «Джанґо» та «Мерзенної вісімки» – лише кілька сцен і назву. Відшукувати випадкові відсилки у фільмі – справа марна, коли й сам режисер Роман Перфільєв наполягає, що «ніяких відсилок не закладав». Хоча сцена із хлопчиком – точно з «Одного разу на Дикому Сході» Серджіо Леоне. Але ж кіно не про відсилки.
Тож, «поганий хлопець», який жадає помсти, зустрічає «хорошого», сповненого романтизму поета, який визнає зі зброї лише перо і слово. Вдвох вони відправляються у пригоду, щоб розібратися з поганцями та врятувати дівчину.
Сергій Стрельников суворо пижиться, Роман Луцький – мрійливо жмуриться, Андрій Малинович – лиходійствує. І ніби всі на своїх місцях. Хіба що Катерині Слюсар доводиться відігравати номер «дівчини в біді», бо кіно, нагадаю, зроблено за олдскулом, в якому жінка скоріше об’єкт, ніж суб’єкт картини.
Найкраще в фільмі працює екшн. Поєдинки за сучасними мірками винахідливі і якісно поставлені. Навіть дивуєшся, чи не помилився кінозалом. Бійки один на один та один проти всіх поставлені натхненно і з вогником. Гірше виходить з гумором. Один раз процитувати Кобзаря вийшло дійсно смішно і влучно, в інших випадках жарти скочуються до рівня старих анекдотів про євреїв.
З хорошого – це не дратує, та й швидкий темп розвитку подій дозволяє миттєво перевести увагу. Ніби дивишся чергову серію «Піратів Карибського моря», де за біганиною вже не ясно, куди ділися ніндзя-охоронці, про які мечі там йшла мова і хто за що б’ється.
Навіть диву даєшся, що попри весь безлад на екрані, фільм остаточно ним так і не стає. Японський барон возить дівчат з України в Японію? Самураї б’ються з кріпаками-ковбоями? От-от мали б з’явитися прибульці – і глядач вже не здивується. Але ні. «Безславні кріпаки» все ж таки зберігають баланс між вигадкою і здоровим глуздом. Тож ні на мить інтерес до подій на екрані не втрачається.
«Безславні кріпаки» чудово спрацьовують на тлі ностальгії за бойовиками зі стареньких відеокасет. І слідом за «Танго і Кеш» чи «Розбірки в маленькому Токіо» потягнули б на сиквел, але продовження не буде. Бо воно нікому не буде потрібне.
Шевченка у фільмі Перфільєва ще менше, ніж у «Толоці» Іллєнка. Якби героя звали просто Тарас, без прізвища, на хід подій це б жодним разом не вплинуло. І якщо не шукати в ньому глибини чи хоча б сенсу в діалогах, а переглянути фільм просто для відпочинку, то «Безславні кріпаки» стануть тим випадком, коли український розважальний фільм виконає своє завдання – не розчарує і стане захопливою забавою. Головне, нічого іншого від нього не чекати.