Таємниці великих українців

60 хвилин - Україна - 2019

Статус Завершений

Рік створення 2019

Країна Україна

Мова УкраїнськаРосійська

Прем’єра в Україні 07 лютого 2021

Бюджет ₴ 13 700 000

Проєкт розкриває сенсаційні подробиці життя видатних українців, які вплинули на розвиток не лише України, а й найбільших європейських держав.

Кожна з восьми серій присвячена окремому героєві.


  • Богдан Хмельницький

Міфічні історії навколо життя Богдана Хмельницького починають розплутуватись. Ви побачите місто, в якому насправді міг народитися Богдан Хмельницький, а також дізнаєтесь, що саме спонукало гетьмана очолити козацьке повстання. Сьогодні з’являються нові факти, які дозволяють абсолютно по іншому подивитися на постать українського гетьмана. Що хотіли приховати в історії цього чоловіка і ким насправді був Богдан Хмельницький?

  • Анна Київська

Розповідь про Анну Київську – жінку, яка кинула виклик французькому патріархальному суспільству, українку, яка десять століть тому була однією з найбільш впливових жінок Європи.

У 1051 році король Франції Генріх I наказує своїй гвардії зустріти на кордоні з королівством повозку з жінкою, яка стане його дружиною. У Парижі на доньку Ярослава чекали наче на диво, бо саме вона мала врятувати королівську династію від вимирання. Чи змогла українка врятувати всю Францію?

  • Роксолана

Історія, оповита міфами та легендами, про життя Роксолани. Як насправді виглядала видатна українка та чи збігаються відомі нам портрети з дійсністю. Який шлях пройшла Роксолана, законна дружина правителя Османської імперії? Як проста українка завоювала серце найвпливовішої людини світу, а разом з ним і його державу? Чи користувалася Роксолана чаклунськими речами? Що сталося за кілька хвилин до першої зустрічі Роксолани та султана Сулеймана?

  • Симон Петлюра

Автори проєкту отримали доступ до унікальних матеріалів, які стосуються знищення Симона Петлюри у Парижі. Він був розстріляний під час виходу з ресторану у центрі французької столиці в 1926 році. Майже 100 років в архіві префектури паризької поліції зберігалася товста тека зі свідченнями очевидців та іншими зачіпками, що проливають світло на те, хто насправді стояв за вбивством видатного українця.

  • Михайло Грушевський

Нові факти з біографії Михайла Грушевського ставлять під сумнів природну смерть видатного історика. В розсекречених архівах спецслужб Акім Галімов та команда «Україна. Повернення своєї історії» віднайшли невідомі факти, які кидають тінь на керівництво санаторію в російському Кисловодську, де помер Грушевський. Розслідування цієї справи привело до неочікуваних і сенсаційних висновків, які пояснюють також таємниче зникнення рідної доньки історика після його смерті.

  • Іван Мазепа

Вперше в історії української документалістики археологи зробили те, що зазвичай не роблять на камеру. Нова інформація про можливий сховок скарбів Івана Мазепа настільки заінтригувала дослідників, що під час зйомок фільму вони пробурили стелю загадкового підземелля на території зруйнованого палацу гетьмана.

У цьому розслідуванні Акім Галімов та команда «Україна. Повернення своєї історії» довели, що захмарні статки та скарби Івана Мазепи це не міф, а реальність.

  • Андрій Шептицький

Андрей Шептицький – митрополит Української греко-католицької церкви, людина, до якої насамперед навідувалися російські військові, коли зайняли Львів у часи Першої світової війни. За митрополитом стежили десятки агентів спецслужб. У цьому розслідуванні автори проєкту з’ясували причину такої прискіпливої уваги до священника. У резиденції Андрея Шептицького зберігався таємний документ, який міг кардинально змінити історію України та всієї Східної Європи.

  • Данило Галицький

Епоха Данила Галицького – це один з найзагадковіших періодів української історії. Вчені досі не можуть знайти золоту корону Данила Галицького. Зник з усіх мап і королівський замок Данила, який вистояв дві монгольські навали. Сьогодні на його місці залишився лише пагорб. У цьому розслідуванні Акім Галімов разом з вченими дізналися як виглядав замок і вперше за 700 років здійснили його графічну реконструкцію.


 

Більше
Кадри з фільму

На жаль, ані рецензій ані коментарів до проекта ще ніхто не залишив

Увійдіть для того, щоб залишити рецензію або коментар